15 Kasım 2018 Perşembe

The Walking Dead Tarzı ( Hayatta Kalma Diziler) TOP 6

The Walking Dead

The Walking Dead Tarzı , Hayatta Kalma Serüvenleri olan dizi listesini oluşturduk işte sizler için  TOP 6 DİZi LİSTESİ

Dikkat:Listede Uygun Olmayan Tarzda +18 Korkutucu Görüntüler Bulunmaktadır.

 • The Walking Dead Hakkında Açıklama :


The Walking Dead, Frank Darabont tarafından geliştirilen bir Amerikan televizyon dizisidir. Hikâyesi, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard 'ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. 

 1. İlk bölüm yayın tarihi: 31 Ekim 2010
 2. Sezon sayısı: 9
 3. Prodüksiyon yeri: Georgia
 4. Tema şarkısı: The Walking Dead theme song
 5. Kanallar: AMC, Fox Broadcasting Company, AMC Networks

 • 1. Helix

Helix Dizisi


2014 Ocak ayında başlayıp, 2015 Nisan’ında son bulan 2 sezonluk bir zombi dizisi olan Helix de Syfy kanalının sevilen yapımları arasında yer alıyor. Cameron Porsandeh tarafından yaratılan bu dizi, çoğu türdeşinden farklı olarak post apokaliptik bir dönemi konu almıyor.

Bill Campbell, Kyra Zagorsky, Jordan Hayes ve Neil Napier gibi isimlerin yanı sıra son olarak uzay filmlerinden 2017 yapımı Life ile karşımıza gelen Hiroyuki Sanada da bu dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Antartika’da hastalıkları araştırmak için kurulan bir merkezde çalışan bir grup bilim insanının, dünyayı felakete sürükleyecek bir virüsü, yayılmadan önleme çabaları anlatılıyor.

Fragman: • 2.Fear The Walking Dead 

Fear The Walking Dead Dizisi

Dünyanın en popüler ve en çok izlenen dizilerinden biri olan The Walkin Dead’den önce, virüsün nasıl yayıldığını konu alan başarılı bir yapım ile listemize devam ediyoruz. The Walking Dead ve Breaking Bad gibi birbirinden etkileyici dizilere de ev sahipliği yapan AMC kanalı, Fear the Walking Dead dizisiyle de bizleri etkilemeyi başarıyor.

The Walking Dead dizisi ile birleşeceği öngörülen ve 2015 Ağustos’unda ilk bölümü yayınlanan Fear the Walking Dead, 2017 Haziran’ında başlayan 3. sezonuyla izleyici karşısına çıkıyor. Dizinin kadrosunda ise Günışığı gibi başarılı bilim kurgu filmlerinde de boy gösteren Cliff Curtis, Alycia Debhnam Carey, Frank Dillane ve Kim Dickens gibi isimler yer alıyorlar.

Fragman:
 • 3. The Last SHİP

The Last Ship Dizisi

1988 yılında William Brinkley romanının televizyon ekranlarına uyarlanmış hali olan ve Amerika’nın TNT kanalında izleyicilerle buluşan The Last Ship; 22 Haziran 2014 tarihinde başladı. 2017 Ağustos’unda 4. sezonuyla izleyici karşısına çıkacak olan bu yapım da kısa sürede beğeni toplamayı başardı.

Aksiyon, macera, gerilim ve kıyamet temalarını işleyen The Last Ship; Eric Dane, Rhona Mitra, Travis Van Winkle, Marissa Neitling gibi isimlerin yanı sıra Full Metal Jacket, Vatansever ve Kurtuluş Günü gibi unutulmaz filmlerde de görev alan Adam Baldwin’den oluşan kadrosuyla da hayranlık uyandırdı.

Fragman: • 4.Dead SET 

Dead Set Dizisi


5 bölümlük bir mini dizi olmasına rağmen izleyicilerin beğenisini kazanan 2008 yapımı Dead Set dizisi, E4 kanalında yayınlanıyordu. Charlie Brooker tarafından yaratıldı.

Ayrıca bu yapımda; JaimeWinston, Andy Nyman, Warren Brown ve Liz May Brice gibi güçlü isimlerin yanı sıra son 10 yılın en iyi filmlerinden Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’nde boy gösteren Riz Ahmed de dizinin kadrosunda yer alıyor.

Fragman:
 • 5. Ash VS Evil Dead 

Ash VS Evil Dead Dizisi

Aslında korku filmleri arasında efsaneleşmeyi başarmış Evil Dead serisinin televizyona uyarlanmış hali olan Ash vs Evil Dead dizisi, Startz TV ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

ilk bölümü 2015 yılında yayınlanan Ash vs Evil Dead; Bruce Campbell, Lucy Lawless, Ray Santiago, Dana DeLorenzo ve Jill Marie Jones gibi isimleri de bünyesinde barındırıyor. Şimdilik 20 bölümlük 2 sezonu yayınlanan bu yapımın 
3. sezonunun ise 2017’nin sonlarına doğru izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Fragman:


 • 6.We're Alive

We're Alive Dizisi

Çok geniş bir kitle tarafından seyredilmemiş olsa da IMDb puanıyla listemize girmeyi başaran We’re Alive, duyulan bir patlama ile başlayan bir zombi salgınını ve akabinde gerçekleşen olayları konu alıyor.

Dram ve korku türlerini bünyesinde barındıran bu yapım, 4 sezon 48 bölümden oluşuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Jim Gleason, Nate Geez, Elisa Eliot ve Claire Dodin gibi isimleri barındırıyor.

Fragman:3 yorum:

 1. The Walking Dead'i tek geçerim. Biz dert anaları olarak ikimiz de heyecanla takip ederiz.:) Fear The Walking Dead'le birleşmesine daha uzun bir zaman olduğunu düşünüyorum. En az bir sezon daha bu şekilde sürdürecekler gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir liste olmuş :)

  YanıtlaSil