25 Kasım 2018 Pazar

Uzaydan gelen radyo sinyalleri

Radyo Sinyalleri

Uzay bilimcileri epeydir uzayın derinliklerinden 20ye kadar yeni radyo sinyalinin geldiğini söyledi

Açıklama yapan profesör Ryan Shannon , yeni teknoloji radyo teleskopları kullanarak yapılan çalışmada bir yılda 20 kadar hızlı radyo patlaması keşfettiklerini belirtti.

Shannon , 20 radyo sinyalinin en yakının 425 milyon ışık yılı uzağından geldiğini tahmin ediyor.

Kimi uzmanlarca bu sinyallerin uzaylı bir yaşam formu tarafından yayıldığını söylüyor.Güçlü radyo dalgaları ilk kez 2007'de Avustralya'daki Parkes radyo teleskobu tarafından tespit edilmiştir.

Uzaylılar Bizimle Neden Bağlantı Kurmuyor ?


Nasa'nın New Horizons misyonunda görev alan Alan Stern dünya dışı bir medeniyetle neden iletişm kuramadığımza dair bir teori ortaya koydu.

Stern'e göre uzaylılar sualtı bir medeniyet geliştirmiş olabilir. American Astronomical Society'de verdiği bir konferansta Alan Stern , dünya dışı canlıların galaksinin başka bölümlerinde yaşadıkları gezegende bulunan okyanusların derinliklerinde bulunuyor olabilecekleri iddasını ortaya attı.

Evrende , gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen var . Ancak uzaydan herhangi bir medeniyet hala bizimle bağlantı kurmuş değil.Ancak uzaylıların kullandığı dalgaların seyehat mesafesi yavaş olması nedeniyle bu dalgalar bizim fark edemeyeceğimiz kompleks bir yapıya sahip olduğu için gözden kaçırıyor da olabiliriz.

En karamsar senaryo ise , evrende başka yaşamlar arayan tek medeniyet biz olabiliriz.Yorum

1 Yorum

Bu konular beni gerçekten çok etkiliyor ve çok merak ediyorum. Evrende yalnız olmadığımızı düşünüyorum.


EmojilerEmojiler