29 Kasım 2018 Perşembe

Yeni bir web sitesi açtıktan sonra ne yapılmalı ?

Yeni Bir Web Sitesi

Merhabalar herkes bir web siteye ve istediği hedefe ulaşmak ister ama kimisi yolun yarısında kimiside başında bırakır , bir web site açtıktan sonra istediğiniz seviyeye gelip gelişmek için aşağıdaki adımları uygulamanızda fayda var.

1-Kendinize has tasarımları tercih edin


Eğer tasarımlama ve kodlamada pek bir bilginiz yoksa , bu konuda profesyonellerden ücretli bir şekilde yardım alabilirsiniz.Çünkü bazı insanlar tasarıma , görselliğe aşırı derecede önem veriyor.
Ve buda o insanların sitenizde kalma süresini dahada uzatır.

2-Siteniz için sağlam bir site haritası ve robots.txt dosyası hazırlayın


Siteniz için en uygun site haritası ve robots.txt dosyasını oluşturmaya özen gösterin , çünkü görsellik insanlara hitap ederken site haritası ve robots.txt dosyalarıda arama motorlarına hitap ediyor.

3-Güncel ve özgün içerikler


İnsanlar bir arama yaptığında çoğunlukla genellikle hep aynı içeriğe bakmaktadır . Çünkü günümüzde alıntı yapan web sitelerinin sayısı gittikçe artmaktadır , insanların sizi özel olarak görmesi için güncel ve özgün içeriklerden yana olmalısınız.

4-Sosyal medya ve imleme


Webmasterler için vazgeçilmez olan imleme siteleri , daha fazla kitleye hitap etmek için daha önceden oluşturmuş olduğunuz facebook , intagram , tumblr ve pinterest gibi sosyal medya sitelerini tercih edebilirsiniz.

5-Dışarıdan link alıp , siteyi tanıtmak


Aldığınız hit az geliyor , ve kazanç yapamıyorsanız bunu denemenizde fayda var . Daha fazla kitleye hitap eden web sitelerinden link alıp , makale alıp sitenizi tanıtabilirsiniz. Ama şunu unutmayın bu adımı uygulamadan önce aşağıdaki 'İÇ SEO' adımını uygulayın.

6-İÇ SEO uygulaması


Sitenizde herşeyi halledip , yayınladınız ve bittiğini düşündünüz , ama sadece bir web siteyi ayakta tutmak sadece bunlarla yeterli değildir.Bu konuda başka bir makale hazırlıyacam onada göz atabilirsniz.

7-Güvenilir hosting , özgün doiman


Tüm adımların öncesinde geliyor , arka sıraya almamın sebebi sonradan aklıma gelmesidir. Web siteniz için aklınızdan bir proje geçiyor , ve bunu insanlara gösterip , yayınlayabilmek için bir hosting ve bir de doiman lazım.Tabiki bunların ücretlisi de var ücretsizi de biz ücretliden yanayız , çünkü verdiğiniz emeğin harap olmasını istemeyiz.

Aşağıdaki  Web Sitesi Nasıl Yapılır? | Ücretsiz, Bedava Site Nasıl Kurulur, Sıfırdan ve Kod Kullanmadan Adlı videoya göz atabilirsiniz.


Web Sitesi Nasıl Yapılır ?Yorum

12 Yorum

Selamlar guzel blogunuzu takibe aldim sevgiler💖

Merhabalar bizim bloğumuza değer verip yorum yaptığınız için teşekkürler hemen bizde sizin blog adresinizi ziyaret ediyoruz .

blogumu takibiniz için teşekkürler ben de takipteyim sizi :)

Merhabalar çok teşekkürler hemen tekrar blogunuza bakıyorum..

Merhaba kesif etkinliginden geldim 22 2324 nolu takipler benden. Profilimden tüm bloglarima ulasabilirsin. Sevgiler 😊

Merhabalar takip etkinliğinden geldim blogunuzu takipteyim. Herkesi benim blogumada beklerim :)

melankolikhavalar.blogspot.com

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz , şimdi bakıyorum bloklarınıza sevgiler..

Merhabalar sizde hoşgeldiniz sefa getirdiniz takip ediyorum sevgiler.

merhaba çok faydalı bilgiler için teşekkürler

www.lerzankaradan.com

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz değerli yorumunuz icin teşekkür ederim sen sitenizi takip ediyorum.

Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş, teşekkürler

Rica ederim begenmenize sevindim.


EmojilerEmojiler