11 Aralık 2018 Salı

Anneler üstün çocukları için sesini duyurmak istiyor

Üstün Yavrular

Bugün bana Facebook Üzerinden 'Gökkuşağı Tasarım' adlı bir hesaptan mesaj geldi ' Yukarıdaki fotoğrafı atıp , Blogunuzda ve sayfanızda paylaşırmısınız? dedi' ilk başta ne olduğunu anlıyamadım ama sonrasınıda

Ben: -Bu provakasyon ne için ?
Kullanıcı: -Provakasyon değil zaten , Ram olsun özel olsun tanılı bir çok cocuk var, ve destek göremiyorlar Hepimizin elinde bir üstünzekalı raporu var ama sonrası yok.

Benide benden alan 'Hepimizin elinde bir üstünzekalı raporu var ama sonrası yok' cümlesi oldu ,  hemen destek çıkıp bloğumda paylaşmaya karar verdim siz değerli blog okuyucularım'da buna destek verirlerse hem beni , hemde Anneleri mutlu eder..

Ülkemizde % 2 oranında üstün zekalı çocuk var. Fakat bunlar eğitimde destek göremiyor. Sistemin içinde kayboluyorlar. Sadece bir kısmı bilsem adı verilen okullarda eğitim alıyor. Geri kalanların sesi duyulmuyor. Biz o sesi duyulmayan üstün zekalı çocuklarımızın sesi olmaya çalışıyoruz. Daha kaliteli eğitim alabilmeleri için yoksa zamanla hepsi bir normalleşme sürecine girip yitip gidiyorlar.
Yorum

9 Yorum

eğitimin daha kaliteli hale getirilmesi gerekir.

Seslerine ses olmanız ne güzel, umarım istedikleri destekleri görebilirler.

@Yasin Kalem bu güzel düşünceniz için teşekkür ediyoruz..
@Edanur kaya Umarım istedikleri destekleri görürül.er

Duyarlılığınız için teşekkür ederim. Umarım gerekli desteği görürler.

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz umarım beklenilen destek bulunur.

@Banu Uysal Benimde tek isteğim emeklerinin boşa gitmemesi istenilen desteği görmeleri..

@Yaşama Dair İnşAllah diyorum ..

Lutfen destek olun bu aksam saat 21 00 atacaginiz tweetler bizim iicn cok onemli,susmaya mahkum olan cocuklarimizin sesi olun

Ne kadarda zor küçücüksün ve seni anlamıyorlar. Merakların ilgi alanın farklı diye ya dışlıyorlar ya yabancılaştırıyorlar. Susuyorsun bağıra bağıra susuyorsun duymuyorlar. İşte bizler o susan yavrularımıza susma ben yanındayım ve seni duyabiliyorum. Seni anlıyorum diyoruz. Sizlerde duyun istiyoruz. Teşekkürler Gökkuşağı Tasarım olarak...

@Unknown

Her daim arkanızdayız, desteğimizi esirgemeyiz. Ufak bir sorunda Facebook üzerinden , Twitter üzerinden ya da sayfanın iletişim bölümünden iletişim kurmanız yeterli..


@Gökkuşağı Tasarım O kadar manalı ve güzel cümleler kurmuşsunuzki zaten herşeyi açıklıyor , tekrardan Facebook üzerinden benimle iletişim kurup , bu konuda beni bilgilendirip , paylaşım yapmam için rica'da bulundunuz , bunun için çok teşekkür ederim..

Teşekkürler..

www.zanalab.com

Yayın Editörü:
Nevruz Bağcı


EmojilerEmojiler