8 Aralık 2018 Cumartesi

Belgesel ve Bilgi Programlarının Faydaları

Belgesel

Belgesel izlemek gereksiz düşünceleri kafadan uzaklaştırmaya birebirdir. Dikkatinizi çekicek şekilde olanları izlemeniz tavsiye edilir , sıkça aslanlı timsahlı olanları izlemeniz tavsiye edilmez.


Belgesel ve bilgi programları denk geldikçe izlenilmemelidir , belli aralıklarla izlemeniz tavsiye edilir.

Özellikle çocuklara izletilmesi tavsiye ediliyor , çünkü çocuk gelişimde önemli rol oynayan konuların başında belgesel geliyor .Belgesel izlemek insanın ufkunu geliştirir , yaşadığı dünya hakkında bilgi edinmesini sağlar. Hobi alanlarını fark ettirir , çevre ve doğa bilincini geliştirir.İnsanın bilgisine bilgi katar , dağarcığına faydalı bilgiler sağlar.İnsanın genel kültürünü ve her konuda bir fikir edinmesini sağlar.

Belgesel izledikçe öncellikle hayvanlar hakkında bilginiz artar , coğrafya bilginiz de oldukça gelişir.Belgesellerde ülkelerin başkentlerinden , hangi çölün nerede olduğundan hangi türün hangi ülkede hangi ormanlarda yaşadığından bahsedilir . Hayvanların ne kadar güzel yaratıldığını görmüş olursunuz.

Peki bilgi progamının faydaları nelerdir diye sorarsanız , ilk başta zihninizi açık tutar.
Her gün aynı rutinde yaşıyor; işte , evde ya da okulda aynı konulara odaklanıyorsanız  kafanızı biraz dağıtmanızda fayda var. Bunun için günlük 1 saat bilgi veya kelime yarışma programlarını izleseniz yeter.
Yorum

6 Yorum

Trt Belgesel, National Geographıc, Discovery Channel favori belgesel kanallarım :)

Genellikle National Geographic'ten yanayım. 🤨

Belgesel programlarını severim. Özellikle tarih belgeselleri ilgimi çeker. Teşekkürler bu yararlı paylaşımınız için. Takibinizdeyim. Sizi de beklerim. :)

Ben teşekkür ederim , hemen takibe aliyorum ..

Her türde belgesel izliyorum. Yazı için teşekkürler.

Rica ederim , ne demek..


EmojilerEmojiler