9 Aralık 2018 Pazar

Bilim Kurgu Sevenlere Tüm Zamanların En iyi 5 Bilim Kurgu Dizisi

The 100

1.THE 100

The 100, kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi, Kass Morgan'ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg  tarafınca geliştirilmiştir. Galası 19 Mart 2014 tarihinde gerçekleşti. 11 Ocak 2015 tarihinde televizyon kanalı CW tarafından üçüncü sezon için onay aldı

The Handmaid's Tale

2.The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale, Bruce Miller tarafından Kanadalı yazar Margaret Atwood'un aynı adlı romanından uyarlanan Amerikan televizyon dizisidir.

Westworld

3.Westworld

Westworld, Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy'un HBO için oluşturdukları 2 Ekim 2016 tarihinde yayına giren bilim kurgu gerilim türünde televizyon dizisi. Dizi yazar Michael Crichton'un 1973'te yazıp yönettiği aynı adlı filmden uyarlamadır.

The Innocents

4.The Innocents

Kaçak genç âşıklar June ve Harry, June'un gizemli yetenekler sergilemeye başlamasının ardından tehlikeli ve kafa karıştırıcı yeni bir dünyaya sürüklenir.

Black Mirror

5.Black Mirror

Black Mirror, drama, macera, hiciv ve bilim kurgu tarzında 4 Aralık 2011 tarihinde yayınlanmaya başlayan İngiliz televizyon dizisi.

12 yorum:

 1. Severim böyle yapımları. Teşekkürler bu güzel içerik için :)

  YanıtlaSil
 2. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. @Ibrahim Erdoğan rica ederim ne demek.

  @NINOVA KITAPLIK beğenmenize sevindim.

  YanıtlaSil
 4. Ilginc diziler. Black Mirror u merak ediyorum 😊

  YanıtlaSil
 5. İzlemenizde fayda var .:)

  YanıtlaSil
 6. Yazınız cok guzel olmus elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. @Yaşama Dair rica ederim , ne demek..

  YanıtlaSil
 8. Westworld'u izledim sadece. Son zamanlarda beyin yakan bir dizi haline geldi, zira çoğu dizi birkaç bölüm öncesi ile bağlantı kurup anımsatır ve düşündürür iken Westworld'de 2. sezon bile 1. sezonun ilk bölümüne kadar değinip geçmişi düşündürecek detayları içeriyor. Tam da bu nedenle Westworld harika bir dizi, zira biraz bilim kurgu seven biri detayları oldukça önemser.

  YanıtlaSil
 9. @Murat Dinc gercekten izlememistim ama sirf sizin bu guzel yorumunuzdan dolayi izlemeye karar verdim.

  YanıtlaSil
 10. Hundred ve Black Mirror izliyorum. Gerçekten mükemmel kurguları var. Diğerlerinin isimlerini çok duymama rağmen henüz izleme fırsatım olmadı. Ama en kısa zamanda izleyeceğim. Bilim kurgu dizilerinden yeni başlayan Manifest ilgimi çekiyor. Ayrıca Fringe ve Orphan Black de favorilerimdendir. Teşekkürler tavsiyeleriniz için. :)

  YanıtlaSil
 11. Yazınız cok guzel olmus elinize sağlık.

  YanıtlaSil