16 Aralık 2018 Pazar

Doğal Taşların Vücudumuza Yararları

Ametist

Bu sihirli taşlar insan sağlığını çok yakından etkiliyor , Kuvars kristalleri duygulaı dengelerken ,ametist ise bağışıkları güçlendirmekle biliniyor.

İşte İnsanlar İçin Faydalı Olan Doğal Taşlar


Ametist:

Ametist
Endoktrin ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini , kanı temizlediğini ve enerji verdiği söyleniyor. Bilinç seviyelerini aktive etmesi ve yatıştırıcı etkisi de faydaları arasında.

Kuvars Kristali:

Kuvars Kristali
Duygusal olarak dengeleyici diye biliniyor , etkisinin olduğu ve beyin fonksiyonlarını uyarıyor.Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi , pozitif enerji topluyarak aktive ediyor.

Rutilli Kuartz:

Rutilli Kuartz
Tüm çakalarda etkisi olmasıyla , kandaki akyuvarları ve alyuvarları dengelemesi ile tanınıyor.Ayrıca baş ağrısında etkili olduğu ve enerjiyi dengelediği , ruhsal gelişimi sağladığı söyleniyor.

Sitrin:

Sitrin

Tedavici edici enerjinin meydana çıkmasını sağlıyor.İnsanın kendisine güvenini güçlendiriyor.Böbrek , kolon , ciğerler , mide , bağırsak, dalak , hazım organları , sindirim ve kalp için yararları.


Lapis Lazuli:

Lapis Lazuli
Zihinsel açıklık ve berraklık veren bir taş olarak biliniyor.Hafızayı güçlendiren ve kişiye güven veren etkisi olduğu söyleniyor.İletişim yeteneğini güçlendirmede ve sosyal fobik durumlarda etkili.İskeleti kuvvetlendiriyor.

Aventurin:

Aventurin
Hücre yenileyici ve gençlik verici etkilere sahip bir taş , hayal kuranların taşı olarak da tanımlanıyor ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımada etkili.

Hematit:

Hematit
Kan dolaşımı düzeninin sağlıklı olmasına yardımcı oluyor.Enerji verici ve canlandırıcı etkisi olduğu söyleniyor.Cesaret veren Hematitin , kararsızlık çekenler için çok faydalı.


3 yorum:

 1. Lapis Lazuli görünümü açısından çok ilgimi cekti ve ilk kez duydum bu taşı
  Özellikleri de güzel 👍🏻

  YanıtlaSil
 2. @Renkli Blog Sayfam

  Harika ve muazzam gözüküyorlar , yorumunuz için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Bir aralar çok ilgilenirdim bu taşlarla. Birçok çeşit taştan kolyelerim vardı. Ay taşını görünüm olarak çok severim. Ametist de favorimdir.

  YanıtlaSil