17 Aralık 2018 Pazartesi

Eddie Albert Kimdir, Hayatı, Hakkında Bilgi

Eddie Albert , Eva Gabor

Eddie Albert Hakkında Kısaca Bilgi


Edward Albert Heimberger (22 Nisan 1906 - 26 Mayıs 2005), Amerikalı oyuncu ve aktivist.
Profesyonel yaşamında Eddie Albert olarak bilinir. 1954 yılında Roman Holiday ve 1973 yılında The Heartbreak Kid'te gösterdiği performanslardan dolayı En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterilmiştir.


Eddie Albert Kimdir, Hayatı, Hakkında Bilgi


Eddie Albert olarak bilinen Edward Albert Heimberger (22 Nisan 1906 - 26 Mayıs 2005) Amerikalı aktör ve aktivistti . Roman Holiday'teki performansı ve 1973'te The Heartbreak Kid için 1954'te En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.

Onun diğer iyi bilinen aktör rolleri arasında Brother Rat filmlerinde Bing Edwards, müzikal Oklahoma'da seyahat eden satıcısı Ali Hakim var ! ve 1974'teki The Longest Yard'daki sadist hapishane müdürü. 1960'larda televizyon dizisi Green Acres'te Oliver Wendell Douglas ve 1970'lerin suç draması Switch'inde Frank MacBride rol aldı . Ayrıca Jane Wyman'ın karşısında Falcon Crest'te Carlton Travis olarak tekrar eden bir rol oynadı.

Edward Albert Heimberger, bir emlakçı olan Frank Daniel Heimberger'in beş çocuğu ve eşi Julia Jones'un bulunduğu Illinois'deki Rock Island'da doğdu. Doğum yılı genellikle 1908 olarak bilinir, ancak bu yanlıştır. Ailesi Albert doğduğunda evli değildi ve annesi evliliğinden sonra doğum belgesini değiştirdi.

Bir yaşındayken ailesi Minneapolis , Minnesota'ya taşındı. Genç Edward ilk işini sadece altı yaşındayken bir gazete çocuğu olarak güvence altına aldı. Birinci Dünya Savaşı sırasında, Alman ismi sınıf arkadaşları tarafından "düşman" olarak alaylara yol açtı. Minneapolis'te Orta Lisede okudu ve tiyatro kulübüne katıldı. Okul arkadaşı Harriet Gölü (daha sonra oyuncu Ann Sothern olarak bilinir) aynı sınıfta mezun oldu. 1926 yılında lise bitirdikten sonra, o, iş hayatında okunduğu Minnesota Üniversitesi'ne girdi.

Kariyer 

Mezun olduğunda, bir iş kariyerine başladı. Ancak, 1929 yılında borsa piyasası onu işsiz bıraktı. Daha sonra tuhaf işlere başladı, trapez bir sanatçı, bir sigorta satıcısı ve bir gece kulübü şarkıcısı olarak çalıştı. Albert, soyadını profesyonel olarak kullanmayı bıraktı, çünkü "Hamburger" olarak yanlış anlaşıldı. 1933'te New York'a taşındı ve burada üç yıl süren bir radyo programı olan The Honeymooners - Grace ve Eddie Show'la ev sahipliği yaptı. Gösterinin sonunda Warner Bros tarafından bir film sözleşmesi teklif edildi.


1930'larda Albert, 1936'da açılan Kardeş Rat da dahil olmak üzere Broadway sahne yapımlarında rol aldı. Oda Servisi'nde (1937-1938) ve Syracuse'dan (1938-1939) The Boys'dan başrol oynadı. 1936'da Albert, aynı zamanda, New York City radyo istasyonlarının tanıtımı olan NBC ile birlikte RCA'nın ilk televizyon yayınlarından birinde canlı performans gösteren ilk televizyon aktörlerinden biri haline geldi.

Yorum


EmojilerEmojiler