13 Aralık 2018 Perşembe

En Hızlı Kilo Vermenin Yolları – 20 Muhteşem Yöntem

Kilo Verme

En Hızlı Kilo Vermenin Yolları – 20 Muhteşem Yöntem
   Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler listesinde bir uzmandan yardım almak ilk sırada yer alıyor. Siz hangi yöntemi uygularsanız uygulayın şayet bu yöntem sizin yapınıza, metabolizmanıza, yaşınıza, günlük kalori harcama durumunuza ve cinsiyetinize uygun değilse yaptığınız her şey maalesef  boşunadır. Emek, para ve zaman kaybı yaşamamak için ve en kısa yoldan hızlı kilo vermek için ne yapmalıyım diyorsanız listemizi kelimesi kelimesine ezberleyin ve uygulayın. O hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak zor değil, önce buna inanın. Tek yapmanız gereken en hızlı kilo vermenin yöntemini kendinize doğru bir şekilde uygulamanızdır.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

   Sağlık sorunu olmayan biri eğer kilo verme yöntemlerini doğru bir şekilde uygularsa fazlalıklarından kurtulmaması mümkün değildir. Kişi yöntemleri doğru uygulamasına rağmen kilo veremiyorsa kesinlikle bir sağlık sorunu vardır, hemen dahiliye uzmanından randevu alarak hastalığını öğrenmelidir. Tersini de düşünecek olursak eğer kişi sağlık sorunu olmamasına rağmen zayıflamakta zorlanıyorsa ya da kilosunda hiç bir değişiklik yoksa o zaman yöntemleri yanlış uyguluyor demektir. O zaman kilo vermeyi zorlaştıran faktörler nelerdir ya da hangi hastalıklar yağ yakımını zorlaştırır önce buna odaklanalım.

Kilo Vermeyi Zorlaştıran Hastalıklar

   İradeli bir şekilde elinizden gelenin en iyisini yapmanıza rağmen bir türlü istediğiniz sonucu alamıyorsanız o zaman zayıflamanızı zorlaştıran bir sebep aramalısınız. O nedenlerden en ciddi olanı kilo vermeyi engelleyen hastalıklardır. Bu hastalıklar aşağıda açıklanmıştır:
  • Hormonlarla İlgili Hastalıklar:Kortizol, aldesteron, progesteron,  prolaktin, ghrelin, tiroit, insülin ve büyüme hormonlarında meydana gelen değişimler vücudun tüm dengesini bozduğu için kilo kaybı zorlaşmaktadır. Kadınlarda adet düzensizlikleri, hem erkeklerde hem de bayanlarda vücutta görülen şişlikler, sürekli uyuma isteği ya da diğer uyku bozuklukları ile vücudun çeşitli yerlerinde oluşan ağrı hisleri hormonlarla ilgili bir sağlık problemine işaret edebilir. Ayrıca sürekli aç hissetme ve iştahtaki değişiklikler de önemli hormon dengesizliğinde önemli bir belirtidir. Hemen bir dahiliye uzmanı tarafından değerlendirilmeniz gerekecektir. Tabi bütün bu belirtilerin çoğu siz de de varsa.
  • İnsülin Direnci: Bu tür bir sorununuz varsa kandaki şeker hücrelere girmekte zorlanır ve kandaki şeker miktarı hep fazla kalacağından sürekli insülin salınımı olur. Böylece kendinizi sürekli aç hissederseniz ve hiç kilo veremez duruma gelirsiniz. Böyle bir sorununuz varsa ne yapmanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlatan insülin direnci diyeti başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.
  • Hipotiroidi Hastalığı: Yeterli miktarda tiroit hormonu üretilmezse metabolizma yavaşlar ve kilo vermek zorlaşır. Sürekli yorgunsanız, saçlarınız ve tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa, eklemlerinizde ve kaslarda ağrı problemleriniz varsa, tat alma duyunuz iyi çalışmıyorsa ve kendinizi iyi hissetmediğiniz için depresyona giriyorsanız tiroit hormonu yetersiz salgılanıyor olabilir.
  • Kansızlık: Eğer herhangi bir anemi yani kansızlık probleminiz varsa kanda oksijen taşımakla görevli demir minerali de eksik olacak ve hücreleriniz yeterince enerji alamayacaktır. Bunun sonucunda kendinizi daha sinirli, yorgun, uyuşuk ve halsiz hissettiğiniz için daha az hareket edersiniz. Hareketsizlik ise kilo almaya neden olur ve yağ yakımı zorlaşır. Kansızlık daha çok kadınlarda görülse de dengeli ve sağlıklı beslenemeyen erkeklerde de görülebilir. Bu problemi ortadan kaldırmak için yapılması gerekenleri öğrenmek için kan yapan besinler başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.
  • Polikistik Over Sendromu: Bu kadın hastalığında yumurtalıkların boyutları artar ve kistler meydana gelir. Olumsuz etkisi ise insülin direnci ile meydana gelerek kilo artışına neden olur.
   Yukarıda sayılan hastalıklardan birine sahipseniz aşırı kilo problemleriniz olabilir. Eğer burada sayılan ya da sayılmayan başka bir hastalığınız yoksa kısa sürede hızlı kilo verebilirsiniz.  Ancak doğru kilo verme yöntemini uygulamanız gerekecek. Peki en hızlı kilo verme yöntemi nedir? İşte en bilimsel ve ayrıntılı cevabı:

Kilo Verme Yöntemleri

   Bir çok kilo verme yöntemi var. Bunlardan en hızlı kilo verme yöntemi hangisi sorusunun cevabına geçmeden önce zayıflamada etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemleri değerlendirelim.
1. Kalori Sayma Yöntemi: Bunu uygulayabilmek için öncelikle ne kadar kaloriye ihtiyacınız var sorusunun cevabını bilmeniz gerekiyor. Diyelim ki günlük 2000 kaloriye ihtiyacınız varsa ve siz besinlerle birlikte günde 1500 kalori kadar enerji kazanıyorsanız haftada yarım kilo verebilirsiniz. Günlük almanız gereken kalori miktarını aşağıdaki formüllerle hesaplayabilirsiniz.
  • Kadınlar İçin:  655 + 9,6 X (Kg cinsinden kilonuz) + 1,8 X (Santimetre cinsinden boyunuz) – 4,7 X (Yaşınız)
  • Erkekler İçin: 66 + 13,7 X (Kg cinsinden kilonuz) + 5 X (santimetre cinsinden boyunuz) – 6,8 X (Yaşınız)
Yorum

4 Yorum

Bu temayı göndersene bana kardeşim çok hoş yapmışsın baclinki kaldıramadım. Yada alma konusunda yardımcı ol.

Mail adresim yusufsezgin76@gmail.com

Kansızlığın kilo vermeyi zorlaştırdığını bilmiyordum ☺️ Teşekkürlee bu bilgiler için 🤗

Biraz daha bilgi olmasını isterdim açıkçası. Gerçi böyle konularda her zaman doktora başvurmak en iyisi.


EmojilerEmojiler