13 Aralık 2018 Perşembe

Huawei 2019’da Kamera Sayısını Arttırıyor

Huawei


Huawei 2019’da Kamera Sayısını Arttırıyor

Huawei 2018 yılında iyi bir başarı yakaladı. Bu başarı, 2019 yılında Cupertino merkezli şirketi daha da cesur yaptı.
Huawei konusunda 2018 pek iyi başlamasa bile, yılın geri kalan dönemlerinde işler son derece iyi gidiyor. İlk olarak P20 Pro daha sonra ise Mate 20 Pro ile isminden çokça söz ettiren firma, akıllı telefon pazarı üzerinde Apple’ı geri plana atarak ikinci sıraya yerleşmeyi başardı. Çinli üreticiler, bu başarıyı 2019 yılında yeni ürünler ve pazarlama konusunda yer alan yeni adımlarla biraz daha ileri taşımayı düşünüyor.

Dört Kamera geliyor

Huawei çift arka kameralı olarak yer alan akıllı telefon pazarının öncüleri arasında yer almasa bile, üç arka kameranın yaygın hale gelmesi konusunda öncülük edebiliyor. Bununla beaber Samsung ekim ayı içerisinde çıkarmış olduğu dört arka kamera sistemli Galaxy A9 sayesinde eli bir kez daha yükseltmiş duruma geliyor. Bununla beraber Huawei’yi pek telaşlandırmıyor. 10x optik yakınlaştırma özellikleri ile beraber çıtayı bir adım daha yukarı taşıyan firma, odak noktasının Samsung gibi orta segment olmadığını da söylüyor.
Huawei’nin başkanı Walter Ji, yapmış olduğu röportajda firmanın gelecek planları üzerinde giriş seviyesi telefonların olmadığını açıkladı. Giriş seviye modellerinin marka imajı konusunda çokta iyi olmadığını açıklayan Ji, Huawei firmasının alt markası olarak yer alan Honor’un varlığı ile beraber orta segment stratejisi konusunda değişimin büyük bir fark yaratmayacağını açıkladı.
Ji, Android One telefon üretimi konusunda herhangi bir planlarının yer almadığını söyledi. Huawei’nin EMUI kullanıcı ara yüzü üzerine büyük yatırım gencelttirdiğini göz önüne aldığı zaman bu tercih kulağa çok şaşırtıcı gelmiyor.
Üst segment türlerine odaklanmak, Huawei firmasına katlanabilir telefon gibi başka formatlara yönelme durumu sunuyor. Firma gelecek senelerde katlanabilir ekranlı telefon çıkaracağını söylemişti.

Hedef Avrupa

Huawei firması önümüzdeki dönemlerde, özellikle Avrupa’da, mağazacılık konusunda büyük atılımlar yapmayı düşünüyor. Bir süre önce İtalya’nın Milano şehri üzerinde bir amiral gemisi mağaza açmayı başaran şirket, bu sayıyı 2019’da artırmayı düşünüyor. Firma Avrupa üzerinde 10 ila 20 mağaza açmayı planlıyor.
Yorum


EmojilerEmojiler