15 Aralık 2018 Cumartesi

İphone’uzun Şarjı Hemen Bitiyorsa Bunları Yapın!

İphone Şarjz

Herkese merhaba; bir çoğumuz Iphone telefona sahibiz ve telefonlarımızın şarjının çabuk bittiğinden yakınıyoruz, belki günde 2 kere şarja taktığımız zamanlar oluyor fakat aşağıda sıralayacağımız listedekileri uygulayarak şarjı daha iyi şekilde kullanabilir ve uzun süre dayanmasını sağlayabiliriz.

1- Arka Planda Uygulama Yenilemeyi KapatınBu özellik aslında bizim için yararlı kullandığımız uygulamaların arka planda yenilenmesini sağlıyor fakat ciddi anlamda pil ömrünü yiyor. Bu özelliği kapatarak şarjın daha az gitmesini sağlayabiliriz, en azından kullandığımız belirli uygulamaları ayarlayalım. Ayarları ise şöyle: Ayarlar>Genel>Arka Planda Uygulama Yenileme (Kapalı Konuma Getirin)


2- Wifi’yi Gereksiz Yere Açık BırakmayınWifi’yi gereksiz yere açık bırakmak sürekli bir ağa bağlanmaya çalışmasına sebep olacaktır. Özellikle iş yerinizde wifi kullandığınızı var sayalım işten çıktınız eve gidiyorsunuz ve wifi açık, telefon sürekli olarak bir ağa bağlanmaya çalışarak telefonun şarjını bitirecektir. Denetim merkezinden kapatmanız çözüm değil yalnızca bulunduğunuz ağda bağlantıyı keser. Fakat yeni ağlar aramaya devam eder. Bu yüzden Ayar>Wifi (Kapalı Konuma Getirin) olarak getirin.


3- Airdrop Ve Bluetooth Kapalı OlsunEğer bir yere bağlanmayacaksanız veya dosya aktarımı yapmayacaksanız her ikisini de ayarlar bölümünden kapalı hale getirin.


4- Hücresel Bağlantıyı Kullanmadığınız Zamanlar KapatınHücresel bağlantı şarjı en çok etkileyen faktörlerden birisidir.Yalnızca ihtiyacınız olduğu zamanlarda hücresel bağlantıyı veya wifi açmanız şarjın çok uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Her ikisininde açık olması bir şey ifade etmiyor.


5- Wi-fi Yardımı ÖzelliğiBu özellik wifi az çektiğinde hücresel veriyi kullanmanızı sağlar, otomatik olarak hücresel veriye geçiş yapar sinyaller zayıfsa. Mobil kotanızdan yer ve bu özelliği kapatmanız az da olsa şarj süresini etkiliyor.


6- Kullanmadığınız Widgetleri KapatınAnasayfa kısmında yer alan kullanmadığınız hava durumu vb. widgetleri kaldırabilirsiniz.


7- Düşük Güç Modunu KullanabilirsinizAyarlar da yer alan düşük güç modunu kullanmanız şarjı daha idareli şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.


8- İphone’un Ekranı Yüzeye Dönük OlmalıÖzellikle bir masada oturuyorsanız ve telefonun şarjı çok az kaldıysa bu yöntem oldukça işinize yarayacaktır. Uygulama, mesaj vb. bildirimlerin gelip ekranda sürekli gözükmemesi için telefonu ters çevirerek bırakın bu şekilde telefonun şarjını koruyacaksınız.


9- Hey Siri Özelliğini KapatınHey Siri özelliğini kullanmıyorsanız kapatın çünkü dinlenme modun da olan özellik siz kullanmasanız bile az da olsa telefonun şarjını tüketiyor.
Yorum

7 Yorum

Vallahi tam benlik bir yazı bıktım telefonun şarjı bitiyor uyarısından
Uygulamaya başlıyorum hemen
Teşekkür ediyorum

Faydalı bilgi olmuş kaleminiz dert görmesin

@Renkli Blog Sayfam Tavsiyelerimizi uygulayarak, telefonunuzun sarj süresini uzatabilirsiniz. Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim.

@Yusuf Sezgin Zaman ayırıp yorum attığınız için teşekkür ederiz.

Bu değerli yorumlarınız için teşekkür ederim , dostlar.

ıphone muz yok ama zanımca benim telefonda da işe yarar teşekkürler.

genel olarak uyguluyorum. Ancak masanın üzerinde ters bırakmak hiç aklıma gelmemişti. Çok sağolunnn 🙏😊


EmojilerEmojiler