18 Aralık 2018 Salı

Junior C# Geliştiricilerinin Bilmesi Gereken Kritik Şeyler

Ister başlangıç seviyesinde bir C# işi arayın veya bir iş bulun,bu paylaşım size junior C# geliştiriciliğinde kullanacağınız benzer yetenekleri gösterecektir.Size yol göstermesi için bir "öğrenme yolu" oluşturmaya çalıştım,web veya masaüstü uygulaması yapmak isteseniz dahil işinize yarayacaktır.
Microsoft .NET

Ister başlangıç seviyesinde bir C# işi arayın veya bir iş bulun,bu paylaşım size junior C# geliştiriciliğinde kullanacağınız benzer yetenekleri gösterecektir.Size yol göstermesi için bir “öğrenme yolu” oluşturmaya çalıştım,web veya masaüstü uygulaması yapmak isteseniz dahil işinize yarayacaktır.

Detaylara girmeden önce,bir konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum: junior bir developer olarak her şeyi bilmeyi beklemeyin! Kimse bilemez, birçok senior developer dahil.Programlama dünyası çok büyük bir ortam ve gittikçe büyümeye devam ediyor.Bu yüzden ,her yazılım geliştiricinin üstünde çalıştığı ve güçlü olduğu bir yazılım alanı var.

Her alan için, bulduğum bir veya daha fazla sayıda iyi kaynak ekledim.Eğer daha iyi kaynaklar biliyorsanız,lütfen bana bildirin ve ben de bu gönderiyi güncelleyeyim.

Çekirdek(Core) Alanı


Eğer masaustu veya windows uygulaması üzerinde yoğunlaşmak istiyorsanız,burada size bilmeniz gereken birkaç şey söyleyeyim.

Core Database
Veri Yapıları ve Algoritmalar


Eğer bilgisayar mühendisliği diplomanız yoksa,size şiddetle sadece bir ayınızı veri yapılarına ve algoritmalara ayırmanızı tavsiye ederim.Bunlar programlamanın alfabesi niteliğindedir.Bu yapıları anladığına emin ol ve doğrudan web geliştiriciliği işine atla,fakat güven bana,bu veri yapılarını ve algoritma mantığını anlanan ve anlamayan kişiler arasında çok büyük fark var.Bu konular programcı gibi düşünmen de yardımcı olur.

Microsoft,Apple ve Amazon gibi büyük başlı şirketlerin teknik mülakatlarda veri yapıları ve algoritma mantığı ile ilgili sorular sorması(Asp.net 5 veya wpf değil) seni şaşırtabilir.Çünkü bu şirketlerin senden istedikleri programcı gibi düşünüp düşünmediğini görebilmek.


Eğer bu konular hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız:
https://programmingwithmosh.com/csharp/critical-stuff-that-every-junior-c-developer-must-know/ linkine gidebilirsiniz.