13 Aralık 2018 Perşembe

Kahve Falı Nasıl Bakılır? Kahve Falında Çıkan Şekiller Ne Anlama Gelmektedir?

Kahve Falı

Kahve Falı Nasıl Bakılır? Kahve Falında Çıkan Şekiller Ne Anlama Gelmektedir?


Kahve falına bakmanın elbette ki bir usulü bir adabı vardır. Eskiler kahve falına bakarken kahve-i pir kalbime gir, kalbimden çık falıma gir derlermiş. Kahve falına bakmak aslında ne kitaptan öğrenilir ne de başka bir yerden öğrenilir. Kahve falına bakmak farklı bir hissiyattır. Çok inanmamak da gerekir ama bu konuda ehil olduğunu söyleyen insanlarda vardır.

Kahve falına bakarken usul nasıl olur ve kahve fincanında çıkan şekiller neyi anlatır gibi soruları kahve fincanın içine bakarmışçasına sizlere anlatacağız.

Kahve Falı Nasıl Bakılır?


Kahve falına baktıran kişi ilk önce fincanını 3 kere döndürerek ters çevirir ve fincanın üzerine evliyse yüzüğünü koyarak evli değilse üzerine madeni para koyarak dilek diler. Yüzük koyulmasının sebebi evinde yuvasında neler olacağını öğrenmek bekâr kişinin madeni para koymasının sebebi ise falının bereketli olmasını istemektir.


Fincan soğuduktan sonra fal bakan kişi önce fincanın dibinden başlayarak kişinin kalbinin aydınlık mı ya da içinin sıkıntılı olup olmadığını çözer. Kahve fincanı tabaktan ayrılırken tabakta çok kalırsa kişinin dileği tutacak demektir eğer çabucak fincan ele gelirse dileğinin gerçekleşmesine daha zaman var demektir.

Fincana bakan kişi tecrübesinden ilham alarak falda çıkanları yorumlamaya başlar. Fincana bakmadan önce kişinin ismi, doğum tarihi ve yaptığı iş sorulur. Bu bilgiler falı daha iyi yorumlamak açısından önemlidir.

Fincana bakıldıktan sonra tabakta kalan fazla telve fincanın içine süzülür. Tabağa da bakıldıktan sonra falcı fal baktıran kişinin fincanını kendinin yıkamasını ister. Kahve fincanının içinde birçok harf, simge, resim ve obje vardır. Bunların hepsinin de ayrı bir anlamı vardır. Aşağıda kahvede falında çıkan semboller tam olarak neyi anlatır sizlerle paylaşıyoruz.

Kahve Falında Çıkan Sembollerin Anlamları


Harfler

Falda A harfi görünüyorsa alınganlık harfi iktidar olmaca harfi yolculukça harfi ayrılık harfi başına gelecek zararken harfi vicdan azabı çekileceği olarak yorumlanmaktadır.

Falınızda G harfi çıkmışsa birinden dua bekliyorsunuz demektir. Eğer H harfi varsa evliliğe, N ise evde yaşanacak gerginlik demektir harfi çıkmışsa biri size yalan söylüyordur harfi çıkmışsa yeni biri ile tanışacaksınız anlamına gelmektedir


Şekiller

Kahve fincanında dümdüz uzanan yol görmek zaferi işaret eder. Uzun dönemeçli bir yol çıkarsa dileğinizin gerçekleşmesi için biraz yol kat etmenize ihtiyacınız var demektir. Eğer falda 7 yol görünürse de bu evliliğe yorumlanır. Yolun ucunda kuş varsa uzaklardan haber alacaksınız demektir.


Hayvanlar

Yunus görmek iyi bir duruma işaret eder. At asalet dolu bir hayatı, kuş görmek alınacak haberi, balık görmek elinize para geçeceğini gösterir. Uğur böceği uğurlu bir dönemde olduğunuz, maymun görmek birinin size ikiyüzlülük yaptığını, yırtıcı vahşi hayvanlar ise birinin size kötülük yapacağına ilişkin haber verir. Kelebek mutluluğunuzun kısa süreli olacağına, uluyan kurt görmek ise düşmanı temsil eder.


Sayılar

Kahve falında sayılar genelde belli bir zamanı gösterir. Sıfır sayısı beklediğiniz şeyin olmayacağına,1 sayısı sevgiye,2 sayısı hastalığa,3 sayısı başarılı olmaya,4 sayısı şanslı bir hayata,5 dedikodu,6 bir dost kazanacağına,7 ailede mutluluğa,8 sayısı münakaşaya,9 ise yeni insanlarla tanışmak demektir.

1 yorum:

  1. Güzel bir anlatım olmuş fakat fal bakmakta fala inanmakta islam dinimizde ve kuranı kerim'de haramdır. bu bilgiye'de yer vermeni rica ederim

    YanıtlaSil