12 Aralık 2018 Çarşamba

Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu

Sivilce


Sivilce 


 Sivilce en yaygın cilt problemleri arasında yer almaktadır. Kişi kendini çok fazla strese soktuğu zaman bile yüzünde veya vücudunun herhangi bir yerlerinde sivilceler ortaya çıkabiliyor. Ortada hiçbir sebep olmasa bile vücudunuzda birdenbire sivilce çıkabiliyor. Sivilceden kurtulmak için doktora başvurabilir, doktorun tavsiye ettiği ilaçları kullanarak sivilcelerinizden kurtulmanız mümkündür. Ancak; ben doktora gitmek istemiyorum. Kimyasal ilaçlar kullanmak istemiyorum doğal yollar ile sivilcelerimden kurtulmak istiyorum diyorsanız. Evde kendiniz yapabileceğiniz Sivilceden kurtulmanın yollarının en etkili beş yolunu bir araya getirdik.

Salatalık İle Sivilcelerinizden Kurtulun

Bildiğiniz gibi salatalık cilt maskelerinin, ilk sırada gelen malzemesidir. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde, vücudunuzda bulunan sivilcelerden kurtulabiliryorsunuz. Salatalığı dilimleyin, dilimlediğiniz salatalığın yüzeyine bol bol limon sıkın ve sivilcenin üzerine koyup on beş dakika bekleyin. On beş dakika geçtikten sonra bol su ile yıkayıp temizleyin.

Deniz Suyunun Sivilceye İyi Geldiğini Biliyormuydunuz?

Sivilcelerin bir numaralı düşmanı tabiki deniz suyudur. Deniz suyu sivilceleri kurutarak dökülmelerini sağlar. Sivilcelerden kurtulmanın en etkili yolu olarakda bilinir. Yazın plajlarda bol bol yüzerek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Denizden çıktığınız zaman, deniz suyunun üzerinizde kurumasına izin verin, daha sonra ise; bir nemlendirici krem ile sivilcelerinizin bulunduğu anlanları nemlendirin.

Sarımsak Yardımı İle Sivilcelerinizden Kurtulun

Yüzünüzde olan bir sivilceyi, sarımsak ile geçirmek pek seveceğiniz bir yöntem olmayabilir. Ancak; sarımsak içerisinde bulundurduğu antioksidan sayesinde mantarlar, lekeler, sivilceler gibi olumsuz görüntüyü ortadan kaldırabiliyor. Kokusu biraz ağır olabilir ancak etkili bir yöntemdir. Kesinlikle tavsiye edilir. Sarımsağı ezdikten sonra sivilceleriniz bulunduğu alanlara sürün. Ayrıca sarımsak yemeninde sivilcelere iyi geldiği bilinmektedir. Sarımsak mideyide temizlediği için, sivilcenin çıkmasını engeller.


Diş Macunu Sayesinde Hızlı Bir şekilde Sivilcelerinizden Kurtulun

Sivilcelerinizden kurtulmanın hızlı bir yolunu arıyorsanız. Kesinlikle diş macunu tekniğini kullanmalısınız. Evden çıkmadan önce diş macununu sivilcelerinize sürün ve yıkamadan günlük hayatınıza devam edin. Sivilcenin hemen küçüldüğünü fark edeceksiniz. Geceleri uyumadan önce sivilceli yerlere diş macunu sürüp uyumanız, uyandıktan sonra iyice yıkayarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. İki yöntem ilede hızlıca sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Diş macunu sivilcelerinizin üstüne sürdükten sonra üç satten önce yıkamamanız şiddetle tavsiye edilir.

2 yorum:

  1. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. Deniz suyuna ulaşmak zor, sarımsak kokuyor en iyisi yine diş macunu...

    YanıtlaSil