20 Aralık 2018 Perşembe

Türk Telekom ‘dan %66 Zam

Türk Telekom

Türk Telekom ‘dan %66 Zam


Sözcü’nün haberine göre Türk Telekom, Turk.net , millenicom gibi operatörlere toptan sattığı internete %66 zam yaptı.
Operatörlerin de %86 düzeyinde zam yapması bekleniyor, eğer BTK onayından geçerse Türk Telekom dışındaki operatörler internet paketlerine %100 ‘e varan zam yapabilir.

Zamlar paket hızlarına göre farklılık gösteriyor. Bunlardan en çok etkilenen paketler sırasıyla %66 ile adsl paketleri, %54,4 ile vdsl 16 mbps, %38,2 ile fiber 35 mbps.

Bilindiği üzere Türknet gibi internet servis sağlayıcıları kendi alt yapılarına tam olarak sahip değil , hizmet verdiği bir çok noktada Türk Telekom altyapısı kullanırken bir yandan da kendi altyapısını geliştirmeye çalışıyor.

Türk Telekom altyapılarını kullanma bedeli olarak ödediği ücretlere %66 zam yapması durumunda bu tür servis sağlayıcılarının büyük zamlara gitmesi gerekiyor , Türk Telekomun olay yaratan paketleri fiyat bakımından kendi altyapısını kullananlardan bile pahalı olunca oldukça eleştirilmişti , eğer Türk Telekom altyapını kullanım bedeline bu oranda bir zam yaparsa piyasada en düşük fiyattan interneti kendisi vermiş olacak.
Yorum

3 Yorum

Bu kadar zam olacağını sanmıyorum. Nihayetinde arada sırada net kullananlar abonelik haklarından vazgeçebilirler.

Her yeni yıl olduğu gibi zamla başlayıp umutlarım karartıyor. yeni yıl

@Beyda'nın Kitaplığı bu zam Turk Telekomun kendi müşterilerini yapacağı zam değil , alt yapı verdiği Turknet , D-Smart , VODOFONE Ev tarzındaki yayıncılara karşı yapılan bir zam.

@Yusuf Sezgin Canınızı sıkmanıza gerek yok , inşAllah en hayırlısı olur.


EmojilerEmojiler