16 Aralık 2018 Pazar

Volkswagen Güzel Haberi Verdi - Artık Benzinli ve Dizel Araç Üretilmeyecek

Volkswagen


Volkswagen Güzel Haberi Verdi - Artık Benzinli ve Dizel Araç Üretilmeyecek

Benzin ve dizel otomobiller bir çok ülkede şuan yasaklanmak üzere , bunun ilk denemesi büyük şehirlerde yapılmakta ve denenmekte.

Alman araba üretici firması olan Volkswagen bu konuda güzel haberi verdi ve doğruluk oranı yüksek olan haberde şirketin benzinli ve dizel araç üretmiyeceğinin yönünde.

 Volkswagen Strateji Şefi Michael Jost, yeni çıkan benzinli ve dizel otomobillerin artık son jenerasyon olduğunu açıklayarak içten yanmalı motorların tarihe karışacağını belirtiyor.

 Volkswagen'in yeni yol haritası ne? Benzinli ya da dizel otomobillerin yasaklanmasıyla birlikte devreye 'elektrikli otomobiller' giriyor.

Bu noktada Volkswagen'in yenilikçi çözümleri var. Yani aslında içten yanmalı motorlar yerine artık şirket tamamen elektrikli otomobillere yöneliyor.

 Michael Jost'un tam açıklama metni ise şu şekilde: İçten yanmalı motorları artık yavaş yavaş sonlandıracağız. Mühendislerimiz benzinli ya da dizel motorlu araçlar için şu an son platform için çalışıyor. Yani bir sonraki jenerasyon bir anlamda son jenerasyon olacak.


Yorum

6 Yorum

ÇEVREYE ZARARSIZ AMA PETROL DÜNYASI BU İŞE NE DER

ŞU TEMAYA BANA GÖNDERSENDE www.gazetekazan.com kullansam olmaz mı?

Yusuf beye katılıyorum. Petrol efendileri pek hoşlanmayacak. kolay kolay yaygınlaşacağını sanmıyorum ama umarım yanılırım..

Arkadaşlar öncelikle yorumlariniz icin teşekkür ederim ama tema kısmı icin lutfen ısrar etmeyin ücretli bir şekilde editlettirtim sizde wm aracındaki arkadaşlara parayla yaptırabilirsiniz.

Temanın adını söylermisin

Blog v4.0 WMAracı.Com adresinden bulabilirsiniz.


EmojilerEmojiler