22 Ocak 2019 Salı

Apple, iOS 12.1.3 Sürümü Yayınladı

İOS 12.1.3


Apple, iOS 12.1.3 Sürümü Yayınladı


Apple, mobil işletim sistemi iOS için 2019 yılının ilk güncellemesini yayınladı. Apple yeni güncelleştirmesi olan 12.1.3 sürümüne yükseltti. Peki bu güncelleştirme ile birlikte iOS cihazları hangi yenilik ve geliştirmeler bekliyor?

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, yılın ilk iOS güncellemesi yayınlandı. Apple’ın yılın ilk güncellemesi olan iOS 12.1.3 sürümü, Mobil işletim sistemine yeni bir özellik getirmiyor olsa da kullanıcıların sinirini bozan bazı hataları düzeltiyor. iOS 12.1.3 ile birlikte gelen hata düzeltmeleri ve geliştirmelere gelin birlikte bakalım;  • Mesajlar uygulamasında Detaylar görünümde fotoğraflar arası geçişte yaşanan hatalar giderildi.
  • Bazı Car Play sistemlerinin iPhone Xs, iPhone Xs Max ve İphone XR ile bağlantı kesilme sorunları giderildi.
  • İmessage’da bir kişi ile paylaşılmış olan medya dosyalarına bakarken listenin karışması sorunu giderildi.
  • Paylaşım sayfasından fotoğraf gönderdikten sonra görselin çizgili olması sorunu giderildi.
  • 2018 Model İpad Pro’larda, harici ses aygıtlarını bağladıktan sonra oluşan ses bozulması giderildi.

Apple, WWDC 2019 etkinliğinde mobil işletim sisteminin en yeni sürümü olan iOS 13’ü tanıtmaya hazırlanıyor. Bundan dolayı iOS 12 sürümlerinde çok büyük bir özellik getirilmesini beklemek biraz saçma olur. iOS 12.1.3 güncellemesiyle birlikte çoğu hata giderilmiş oldu, eğer hala yüklemediyseniz Ayarlar uygulamasından güncellemeyi manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz.