28 Ocak 2019 Pazartesi

Başaralı İnsanların Sorumluluklarına Sahip Çıkması

Başaralı İnsanların Sorumluluklarına Sahip Çıkması

Başaralı İnsanların Sorumluluklarına Sahip Çıkması


Yerine getirmemiz gereken görevler, zamanında yetişmemiz gereken işler, kısacası sorumluluklar. Sürekli karşımıza çıkan bu söz başarıya götürecek görev bilinci mi? Başarılı insanlarının sorumluluk duygusunu işlerine yansıttığını hepimiz biliyoruz. Gerçek sorumluluk sahibi insanların hayatın her alanında başarıya ve mutluluğa daha kolay bir biçimde ulaştığını biliyoruz. Sorumluluğun bir doğuştan gelen lütuf değildir. Niteliğimizi zaman içinde kazanmaktayız ve gelişmekteyiz. Bu önemli nitelik ile başarısı arasında doğru orantı bulunuyor. Sorumluluk sahibi insanlar şikayet etmezler, ertelemezler ve verime önem verirler.

Şikayet etmiyorlar. Başaranlar yakınmanın fayda sağlamadığının farkındadırlar. Çözüm odaklı bir vizyon sahibi olmayı hedeflemişlerdir. Gerçek enerjinin ne kadar önemli olduğunun farkındadırlar. Bu enerji doğru işlere harcamanın farkındadırlar.

Ertelemek, değil düzen sahibi olmak. Düzeni seviyorlar. Düzen süreklilik kavramını beraberinde getiriyor ve adım adım gelişimin en önemli parçasını yerine getiriyorlar.Gün içinde yapılması gereken işleri tamamladıktan sonra disiplin sahibi hissettikleri için ek işlerini yapmaya başlıyorlar süreklilik ile ertelemekten kurtuluyorlar. Zaman değerini bilerek işe başlıyorlar. İşe iş dışı aktiviteler karıştırmayarak ayrı ayrı her yapılacak şeyin tadını çıkartıyorlar..
Yorum

1 Yorum

Her zaman gelısıme ve ögrenmeye acık olmak gerek..


EmojilerEmojiler