28 Ocak 2019 Pazartesi

Ben o alanı başaramam çünkü yeteneğim yok

Ben o alanı başaramam çünkü yeteneğim yok


Ben o alanı başaramam çünkü yeteneğim yok


Zihinsel olarak kendimizi geliştirmede bir limitimiz varmı ?
Eğer gerçekten inanmışsak ve başarabileceğimizi biliyorsak, istediğimiz her alanda hayali kurulan başaralı kişilere zihinsel olarak ulaşıyoruz. Eğer hücre sayımızda ve hücreler arası bağlantılarda bir problem yoksa, ortalama veya üzeri bir zekaya sahipseniz, evet Dünya’nın en zengin adamı olabilirsiniz. Bir buluş bulabilen yaratıcı bir karakter ve zekaya sahip kişiye dönüşebilirsiniz. Peki bu durum nereden geliyor?

Araştırma Sonucu;
Küçük yaşlarda neredeyse aynı zeka seviyelerine (left iq ; right iq) sahip insanlara farklı gelişim alanlarında gelişmeler sağlandırılmaya başlanmış. Örneğin matematik ve resim(tasarım) alanları. Birine matematik dehası denmiş, diğerine ise yetenekli bir tasarımcı. Belli bir süre geçtikten sonra tasarımcı insana matematik ve analitik , matematikçiye de tasarımcının yaşayış şekli, gerek bilgi birikimi, okunan kitaplar sindirilmiş, geliştirilmiştir. Ufak yaşlardan beri yetenek diye adlandırdığımız şeylerin sinir hücrelerinin mükemmel ve farklılık gösteren uyumlarından yeteneğin ortaya çıktığı anlaşılmış. Tasarımcının matematikçi kadar olmasa da ona yakın üst düzey matematik zekasına sahip oldurabildiği ortaya çıkmış. Matematikçi ise kayda değer, diğer tasarımcıya yakın değerde ve özgün tasarımlar ortaya çıkarabilmiş.

Bu bilgiden sonra tüm insanlara saygım daha da arttı, insan oğlundaki gücün değerini şimdi daha iyi biliyorum.
Buradan anlıyoruz ki; Zihin aslında sandığımızdan daha esnek. Eğer istersek, inanırsak, başarabileceğimiz şeyleri başarabiliriz. Güç ve mutluluk bizim ellerimizde. Gerçekten isteyelim, gerisini eylemlerimiz belirlesin..
Yorum


EmojilerEmojiler