28 Ocak 2019 Pazartesi

Çalışma ve Süreklilik

Çalışma ve Süreklilik


Çalışma ve Süreklilik


Çalışırken sistem kurmanın önemli bir detayı da sürekliliktir. Durumlara göre önem sırası değişir. Sistem kurmadan devamlılığın gelmediğinin, sistemimizin de sürekliliğe uygunluğu çok önemlidir. Not almak, grafikler kullanmak, video kayıtları ve sesli kayıtlar ile kaydetmek çok işimize yarıyor. Ben, affiliate marketing ve e-commerce sektörlerinde çalışma göstermeye başladım. Her akşam yatmadan önce işim hakkında neler yaptığıma dair, ileri ki zamanlarda ne yapacağıma dair ve hedeflerim hakkında not alıyorum, çalışma gösteriyorum. Günde bu işim 10 dakika sürüyor. Yılın her günü bunu devam ettirmem, ay bitimlerinde neler yaptığımı görmeme, bir daha ki ay işim hakkımda neler yapacağımı anlamamı sağlıyor. Haftalık planlarımı yaparken kendimi daha güvende hissediyorum ve plan mantığını, kendi sistemime uygun hale getiriyorum.

Sözel kayıt yetmiyor. Grafik kullanımı zihnimde 2. bir kanal olarak devreye giriyor. Zihnimi işimde, planlarımda çok yönlü hale getirmek için, daha hızlı anlamam için biliş haritaları hazırlıyorum, çalışma tahtalarımda yaptığım işlerin kayıtlarını tutuyorum ve ara ara inceliyorum. Bunun faydasını çok yönlülükle görüyorum.

Düşüncelerin temizliği; kirpi konsepti yazımda bahsettiğim gibi başarıyı yakalamanın kirpi konseptinden geldiğinden bahsettim. Düşüncelerimin düzgün olması için ana düşüncelerimin ana başlıklarının farkında olarak düşünmeye başlıyorum.

Düşünce, yazılı ve görsel olmak üzere üç ana temel üzerine süreklilik kavramını kendi sistemimizde geliştirmiş hale getirebiliyoruz..