20 Ocak 2019 Pazar

Danimarka'da Yeni Proje Denizin Ortasında Yaşamak

Danimarka da Denizin Ortasında Yaşamak

Danimarka'da Yeni Proje Denizin Ortasında Yaşamak


Denizin ortasında yaşamak isteyenlere hitap eden harika bir proje ile tanışın: El Yapımı Yüzen Adalar… Evet, şu an bir anlam ifade etmiyor, o zaman detaylara geçelim.

Danimarka’da geçtiğimiz yıl Kopenhag Adaları adlı yeni bir proje başlatıldı. Proje tamamlandıktan sonra Danimarka halkı, yüzen ada platformları ile tanışacak. Ahşap malzemeden yapılacak olan bu platformların her biri, denizin üstünde 25 metrekarelik bir yer kaplayacak. Ayrıca denizin üstündeki bu ahşap platformların ortasında bir ıhlamur ağacı bulunacak.

Bu ilginç fikre dair ilk prototip tanıtıldı. Bu prototip halkın kullanıma açık. Ancak proje tek bir yüzen ada platformu ile sınırlı değil. Projeyi geliştiren ekip, Kopenhag Adaları projesine yeni adacıklar da ekleyecek. Dolayısıyla yakın zamanda Kopenhag Limanı’nda 25’er metrekarelik minik ahşap platformlar göreceğiz. Yeni adacıkların eklenmesinden sonra Kopenhag Limanı, şöyle bir görünüme kavuşacak.

Denizin Ortasında Yaşamak
Kopenhag Limanı’nda yer alacak bu yüzen adaların amacı, şehirde yaşayan halk ve deniz arasındaki ilişkiyi canlandırmak. Danimarka halkı güneşlenmek, balık tutmak ve barbekü gibi farklı aktiviteleri bu adalarda yapabilecek. Ahşap ada kümeleri, sadece bireysel aktiviteler için kullanılmayacak. Adalar, etkinlik ve festivallerde de kullanıma açık olacak. Ayrıca adacıklar arasına bar-cafe, sauna, yüzme ve serbest dalış için kullanılacak platformların da ekleneceği belirtiliyor.
Yorum

1 Yorum

Ilginc bir projeymis 😊


EmojilerEmojiler