22 Ocak 2019 Salı

Deliksiz Telefon Meizu Zero Tanıtıldı

Deliksiz Telefon

Deliksiz Telefon Meizu Zero Tanıtıldı


Meizu, dünyanın ilk üzerinde hiçbir delik bulunmayan akıllı telefonu olan Meizu Zero ‘u tanıttı. Hiçbir fiziksel tuş veya USB girişi bulunmayan cihazda sadece kablosuz ve tamamen dokunmatik bir teknoloji kullanılıyor.

Çin’in fiyat/performans devlerinden biri olan ve son zamanlarda yaptıkları işlerle kullanıcıların beğenisini toplayan Meizu, yeni bir akıllı telefonla karşımıza çıkıyor. Dünyanın ilk tek parça akıllı telefonu olma özelliğine sahip olacak Meizu Zero tanıtıldı. Cihaz, kutusundan tek parça halinde çıkıyor. Hiçbir fiziksel tuşu veya herhangi bir girişi bulunmuyor.

Cihazın nasıl şarj olacağı, veri aktarımının nasıl yapılacağı, ses kısıp yükseltmenin nasıl yapılacağı ile ilgili sorular hepimizin kafasında var. Öncelikle cihazın 18 wattlık kablolu bir hızlı şarj desteğine ihtiyaç duymadığını belirtmemiz gerekiyor. Cihaz, kutusundan kablosuz şarj cihazı ile birlikte çıkıyor.

Ses açıp kapama konusuna gelecek olursak cihazın yan taraflarında bulunacak olan sanal butonlar devreye gelecek. 3D touch benzeri bir kullanıma sahip olacak butonlar üzerine uygulanan basıncı algılıyor. Bu sayede sesi açıp kapamanız mümkün oluyor. Dosya transferi için ise Bluetooth 5.0’a sahip olacak olan cihazda herhangi bir SIM yuvası da bulunmuyor. Bu sebeple eSIM kullanmanız gerekiyor.

Meizu Zero ‘nun herhangi bir deliğe sahip olmayacak olması onu suya ve toza karşı kusursuz diyebileceğimiz kadar bir koruma sağlıyor. IP68 sertifikasına sahip olması bu durumun en büyük kanıtlarından biri. Parmak izi sensörü ise son zamanlarda amiral gemilerinde görmeye alışık olduğumuz şekilde 6 inç büyüklüğündeki ekran entegre olarak gelecek. Aynı zamanda cihaz yüz tanıma sistemine de sahip. Henüz prototip aşamasında bulunduğu için Meizu tarafından bir satış tarihi açıklanmadı.
Yorum


EmojilerEmojiler