27 Ocak 2019 Pazar

Duygularımızı Kontrol Altına Nasıl Alıyoruz ?

Duygularımızı Kontrol Altına Nasıl Alıyoruz ?

Duygularımızı Kontrol Altına Nasıl Alıyoruz ?


Düşüncelerinizi kontrol etmeliyiz. Bilişsel davranışçı psikoloji genellikle duygusal kontrol stratejileri için büyük öneme sahiptir. Bizler korkularımızın bizi bunalttığı zamanda düşüncelerimizin akışına bir dur demeliyiz. Daha yapıcı ve yararlı şeyleri düşünmeye çalışabiliriz.

Vizyon genişletmek. Duygu akışımızı tek noktaya yönlendirebiliyoruz. Biraz geriye çekilip dünyayı daha büyük bir perspektiften görmek fikirlemizi ortaya dökmemize ve durumlara farkı açılardan bakmamızı sağlayacak yetkinlik sunar.

Beyninizin sağ kısmında, duyguların fazla olduğu kısımda çok şey olduğunu unutmuyoruz. Görselleştirme, zihinsel denemeler ile rahata ulaşırız. Sadece sözel ve zihinsel hisler yaşatan duygularımızı bir de görselleştirmemiz onları daha iyi anlamamızı ve kontrol etmemizi sağlayacaktır.

Bir şey çok uzun süre aynı kalırsa, durgunlaşır. Kendimizi yeni yollarla ifade etmek önemlidir. Kendi hedeflerimizde, günlük yaşamımızda her yerde yenilik bizi heveslendirecektir. Pozitif olmak, yeni ilhamlara yol açabilir ve varoluşsal, doğal bir sıçrama başlatabiliriz. Samimi ve istediğimiz yöne çevirebildiğimiz duygular ile yaşamak paha biçilemez.
Yorum


EmojilerEmojiler