28 Ocak 2019 Pazartesi

İnsanlara Paylaşım Yapmak

İnsanlara Paylaşım Yapmak

İnsanlara Paylaşım Yapmak


Paylaşmanın bize nasıl bir faydası var?
İnsanlara verebilecek şeylerin varsa onlardan bir şeyler alabiliyorsun. İnternet eğitmenlerinin ve ürün tanıtımcısının birçok kez yaptığı eylem. Örneğin eğitiminin konusu kişisel gelişim olan bir eğitmenden bahsedeyim. Youtube kanalına sahip. Öz güven ve etkileri üzerine video paylaşmış. Özgürlüğümüzden bahsetmiş. Eğitimlerinin tanıtımını yapmış. İnsanları ondan bir şey almaya alıştırmış. Kaliteli içerik üretmiş ve pazarlama yaptığını direk belli etmemiş. İnsanların güvenini kazanma adına büyük bir adım atmış ve eğitimini satmayı başarmış.

Bu durum insan ilişkilerinde de böyledir. Karşındaki mutluluk alırsa mutlu ediyor, güven alırsa güven veriyor. Ufak ufak, adım adım gerçekleşen alışverişlerdir. Duygular da etkileşiyor ve daha farklı bağlar oluşmaya başlıyor.

Paylaşmanın verdiği mutluluk, çıkar almaktan daha çok zevk veriyor. Samimiyetle yapılan paylaşımlar daha çok trafik alıyor ve verimli bir içerik platformu oluşuyor.

Niyetsizce yapılan paylaşımlar bile yapan kişiye çok fayda sağlıyor. Yardım etmenin insanın psikolojisi üzerine etkisi tartışılmaz derecede olumlu. Artık bilgi çağındayız, her bilgiye ulaşabiliyoruz. Yorum yapıp mantıklı içerik üretenler faydasını buradan alıyor.