23 Ocak 2019 Çarşamba

İstanbul’da Salvador Dali’yi Anma Etkinliği: Sürreal Lokmalar

Salvador Dali

İstanbul’da Salvador Dali’yi Anma Etkinliği: Sürreal Lokmalar


Bugün, sürreal akımın öncüsü olan Salvador Dali’nin ölüm yıldönümü. 23 Ocak 1989 günü bu dünyadan göçen Dali, unutulmaz eserlerinin yanı sıra sanata bakış açısıyla da ölümsüzlüğü elde eden insanlardan biri.

Söz konusu Salvador Dali olunca, ister istemez akla tuhaf fikirler geliyor… ya da şöyle diyebiliriz: Tuhaf bir fikir yaratmak istiyorsanız, içine Salvador Dali koymanız yeterli. Tabi bu formülün her zaman başarılı olduğunu söylemeyiz.

O zaman tam da bugün, -Dali’nin ölüm yıldönümünde- tuhaf ama Salvador Dali’nin aykırılığıyla uyumlu bir etkinlikten bahsedelim. Bugün –belki de şu sıralar- bir grup sanatsever, Salvador Dali için İstanbul’da lokma döktürüyor. Bu etkinliğin haberi bir gün öncesinden basında yer aldı.

Lokmayı döktüren sanatsever ekibin İstanbul’daki dijital ajans Kroppa Dijital olduğu söyleniyor. Gerçekten tam da Salvador Dali’ye göre bir etkinlik!

Dali sever ekibin lokma döktürmesindeki amaç ise Dali’ye olan sevgi ve saygılarını göstermek ve Salvador Dali’yi tanıtmak… Lokma etkinliği saat 11.00’de Sahrayıcedit’te yapılacak.

Lokma etkinliğinin mükemmel olması beklenmiyor. Lokmalar lezzetli olursa, etkinlik daha başarılı olabilir. Aslında fikir güzel olduğu için etkinliğin mükemmel olmasına da gerek yok. Çünkü Salvador Dali’nin dediği gibi “mükemmellikten korkmayın, çünkü asla mükemmel olamayacaksınız!”
Yorum


EmojilerEmojiler