26 Ocak 2019 Cumartesi

Sabah Daha Kolay Uyanmak İçin Yöntemler

Sabah daha kolay uyanmak için yöntemler

Sabah daha kolay uyanmak için yöntemler


Birçoğumuz hayatımızın belli dönemlerinde veya sürekli olarak uyanamama sorununu yaşıyoruzdur. Alarm kuruyorsunuz, sabah çalıyor ve kapattıktan sonra ya uyuyorsunuz ya da yataktan kalkacak haliniz olmuyor. İşte bunu en aza indirip, sizi o yataktan kaldıracak bir kaç yöntem vereceğim.

Öncelikle bu durumda ışık çok önemli bir konumda, odanın ışık alması çok önemli. Eğer panjurlu bir eviniz varsa uyumadan panjurları yukarıya çekin ki, sabah uyanınca içeride ışık olsun. Mesela bu sorunun en fazla yaşandığı zaman kış aylarıdır. Çünkü çoğu zaman sabah uyanıldığında ışık yoktur ve karanlıktır. Diyelim ki bu durumdayız ya da odamız ışık almayan bir konumda, bundan sadece ve sadece programlanabilir lamba alarak kurtulabiliriz, hatta sabah uyanmanıza yârdim eden güneş efekti veren alarmlı lambalarda mevcut, ünlü markalardan tutalım. İsimsiz markaların bile ürettiği lambalar mevcut. Şuan marka vermeyeceğim, fakat Google’a “Wake Up Light” yazdığınızda birçok modele erişebilirsiniz. Işıksızlık bu soruna neden olan bir etken.

İkinci verebileceğim tavsiye ise, akşam yemeğinin yanında alabileceğiniz; çinko ve magnezyum haplarıdır. Ayrıca yanında D Vitamini de almanız sabah dinç uyanmanıza yardım edecektir. Kısa eklemlerinizdeki ağrıları alıp, size sabah daha enerjik bir hal sunacak.


Yorum


EmojilerEmojiler