20 Ocak 2019 Pazar

Samsung Orta Segment İşlemcisi Exynos 7904 Tanıtıldı

Samsung Exynos 7904


Samsung Orta Segment İşlemcisi Exynos 7904 Tanıtıldı


Samsung’un orga segment telefonlar için bir adım daha ileriye taşıması için çıkarmış olduğu Exynos 7904 işlemcisi özellikleriyle beraber duyuruldu.

Gelişmiş yarı iletken teknolojide pazar lideri konumunda bulunan Samsung, orta segment telefonları daha da üste taşıyacak Exynos 7904’ü resmi olarak duyurdu. Samsung’un orta seviye telefonlar için üreteceği yeni işlemcisi sayesinde gelişmiş multimedya özellikleri,kesintisiz çoklu görev ve ultra hızlı mobil veri bağlantısını sunan işlemci, düşük maliyeti sayesinde orta segment telefonlar arasında uygun fiyatıyla telefonlar için muhteşem özellikler sağlayacak.

Samsung’un yeni çıkaracağı Galaxy S10 ailesini tanıtmasına az bir zaman kalmışken,fiyatına göre üst düzey özellikleri barındıran Exynos 7904 işlemcisini tanıttı. 14 nm üretim sürecinden çıkmış olan Exynos 7904 toplamda 8 adet çekirdek bulunduruyor. Bu çekirdeklerin 1.8GHz’lik iki Cortex®-A73, 1.6 GHz’lik altı Cortex®-A53 çekirdek bulunduruyor.

İşlemcinin içinde Cat.12 modem ile birlikte telefonlar, 600Mbps internet hızını destekleyebilecek. Exynos 7904 tek kamerada 32 megapiksele kadar kamera desteğini de beraberinde getiriyor. Üçlü kamera desteğini de beraberinde getiren Exynos 7904, Full HD’de 120fps, Ultra HD’de ise 60fps video kaydı yapmanıza izin verecek. İşlemcinin desteklediği maksimum ekran çözünürlüğü olarak ise Full HD+’ı destekliyor olacak.

Samsung’un yeni çıkaracağı bu işlemcide ki amacı, Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlarda birinci sınıf teknolojileri daha uygun fiyat ile piyasaya sürerek pazar payını genişletmek. Samsung ne kadar dünya pazarında büyük bir payı olsa bile. Çin ve Hindistan gibi orta ve giriş telefonlarının daha çok rağbet gördüğü pazarlarda neredeyse hiç tercih edilmiyor. Şirket, özellikle çoklu görev yetenekleri konusunda yeni işlemcilerine fazlasıyla güveniyor ve fazlasıyla beğeni toplayacağını düşünüyor.
Yorum


EmojilerEmojiler