28 Ocak 2019 Pazartesi

Sevdiğimiz Şeyleri Yapmak

Sevdiğimiz İşi Yapmak

Sevdiğimiz Şeyleri Yapmak


Sevdiğimiz şeyleri yapmak ne kadar güzel hissettiriyor değil mi insana ? Film izlemek, güzel bir içecek tüketmek, deniz kıyısında tatil yapmak, bunlar harika değil mi ? Bunları hepimiz seviyoruz. Önemli olan sevdiğimiz işi yapmak ve mesai saatinde de sevdiğimiz bir şeyi yapıyor olmamız. İşini seversen, para kendiliğinden gelir diyorlar. Bir de parayla alakalı ne mi var akıllarımızda..

Çok zor kazanılıyormuş. Zor ama o insanlar için zor. Sevdiğin işi yaparsan, işini gerçekten seversen sana kolay olur. Onlar aynı zamanda parayı da hiç sevmezler, çok para iyi değil nasıl yöneteceğiz derler. Biz böyle düşünmüyoruz.

Herkesin aklından bir kere geçmiş olan “Çok param olsa da parayı yiyerek bitirsek” bakış açısı var. Ne kadar acı bir psikolojik hatamız olsa da bu herkesin zihin sisteminde kayıtlı olan bir şeydir, kolaya kaçmak. Hep kolay yol ararız değil mi? İşim çabuk halledilsin, sıra beklemek istemiyorum gibi isteklerimiz bitmek tükenmiyor. Bu acılar ağır geliyorsa şunu söyleyeceğim, gerçekten sevdiğin işi yap. Akıllı çalış, düzgün hallet. Paran çok, huzurun bol olur. Paran olduğu zaman hayat standartını yükseltirsin. İşini de severek yapmış olursun. Huzur mu istiyorsun, sevdiğini düşündüğün bir alanda mı yok. O zaman sevmeye başla, kafa yapını tümüyle o meslek erbabı bir insana dönüştürmeye başla. İşinde yaratıcılığı kullan, heyecan ile azimi birleştir. Eğer dümeni eline almassan, suların seni götürdüğün yere gidersin. Sevdiğin işi samimiyetle yapmanın, kendini bilerek çalışmanın verdiği mutluluk ve haz tarif edilemez. Herkes gibi çalışırsan herkes gibi yaşarsın..