19 Ocak 2019 Cumartesi

Sinir ve Stres İle Başa Çıkma Yöntemi: Öfke Odası

Öfke Odası

Sinir ve Stres İle Başa Çıkma Yöntemi: Öfke Odası


Sinir ve stresten uzak bir hayatı kim istemez… Ancak işler her zaman istediğimiz gibi gitmiyor. Kaynağını yaşamın içinden alan sinir ve stres, bazı durumlarda haddini aşarak öfkeye yol açabiliyor. Böyle bir durumda yapılması gereken sakin olmak. Ancak sakin olmaya çalışmak, öfkelenmemek için her zaman işe yaramıyor.

Çinli Jin Meng, insanların öfke sorununa çözüm bulmak için ilginç bir fikir ortaya atan bir genç. 25 yaşındaki Jin Meng, bu fikrini Öfke Odası kurarak hayata geçirmiş. Jin Meng ve ekibi, Öfke Odası projesi ile insanların rahatladıklarını ve stres attıklarını düşünüyor. Nasıl mı? Müşterilerinin kırıp dökmelerine izin vererek…

Jin Meng ve ekibi tarafından Pekin şehrinde geliştirilen Öfke Odası’nda kural çok basit: Şişe, cansız manken, telefon, televizyon ve mobilya parçalamak. Bu odaya girenlere hunharca zorbalık yapmak serbest. Ancak vurup kırmanın bir karşılığı var. Öfke Odası’nda 30 dakika eşya parçalayıp stres atmak isteyenlerin 23 Dolar vermesi gerekiyor. Dört kişilik grup fiyatı ise 75 Dolar. Öfke Odası’ndaki eşyalara her şeyi yapmaya izin var. Ancak bu ilginç odayı ziyaret edenlerin uyması gereken önemli bir kural var: O da insanlara zarar vermemek…

Öfke Odası, ayda 600 müşteri ağırlıyor. Müşterilerin burada bir ayda kırdıkları şişe sayısı ortalama 15.000. Müşteriler, para vererek eşyalara zarar vermekten mutlu. Öfke Odası’nın müşterilerinden biri, “şişeleri parçaladığımda kendimi gerçekten rahatlamış ve huzurlu hissediyorum” diyor. Öfke Odası’na dışarıdan eşya getirmek de yasak değil. Örneğin Öfke Odası kurucusu Jin Meng, 30 dakikalığına Öfke Odası’nı kiralayan bir kadının düğün fotoğraflarını bu odaya getirip parçaladığını söylüyor.

Sinir ve öfkeyle başa çıkmanın ilginç bir yöntemi olan Öfke Odası, 2018 Eylül ayında kurulmuş. Müşteriler Öfke Odası’ndan şimdilik memnun görünüyor. Örneğin müşterilerden birinin Öfke Odası hakkında yorumları şöyle: “Burası, size bir şeyleri kırarak rahatlama zevki veriyor. Aynı şeyleri başka bir yerde yaparsanız ceza alırsınız. Ancak burada her şey serbest”

Öfke Odası KeyfiYorum

3 Yorum

Çok önemli konu için öneriler harika

Ilgincmis bu öfke odalari 😊

Çok gerekli hatta bir ihtiyaç teşekkürler


EmojilerEmojiler