27 Ocak 2019 Pazar

Sınırsız Düşünmek

Sınırsız Düşünmek

Sınırsız Düşünmek


Gerçekten bir başarı yolu çizerken sınırsız düşünmemiz başarı ihtimalimizi arttırıyor. Sınırsız düşünmenin pek çevremizde görülmediği şu zamanlar işin aslı şurada. Jeff Bezos, Amazon’un sahibi. Kendisi şirketini milyar dolarlara çıkardığı yıllar şirketini satıp keyfi bir hayat sürebilirdi. Ama sınırsız düşündüğü için ona o para, o çalışmanın verdiği güç yetmedi. Kendisini milyar dolarlık bir insana dönüştürmüş oldu. Elon Musk, Tesla Motors’u kurduktan sonra sınırsız düşüncelerini devam ettirmeseydi Uzaya roket yollamazdı. Yani bu iyi işler başarmış insanlar sınırsız düşünmenin faydalarını hep gördüler. Bizler de aynı şekilde sınırsız düşünürsek başarıya daha yakın oluruz. “Bir şirketim olsun milyon liraya ulaştırayım onu sonra satarım hayatımı yaşarım.” Düşüncesi bizi başarıdan uzaklaştırır. Sıra sıra, adım adım başarıyı kovaladıktan sonra hayatımızın ve istediklerimizin dahilinde duruma göre bir karara varmak, sınırsız düşünmenin gün gün çalışmalarımızın verimini arttırmak bizi başarıya ulaştırıyor..

Sınırsız bir düşünce ardından sınırsız bir mutluluk ve yaşam enerjisi de getirir. Sadece iş hedeflerinde değil hayat hedeflerinde de büyük fayda sağlıyor. Milyoner ailelerin çocuklarının başarılı olmasında bunun etkeni çok büyük. Kendisi de sınır düşünmenin farkında hem maddi hem zihni olarak böyle bir bolluk ortamda doğuyor. Bolluk zihniyetine çevresi alıştırıyor. Bolluk zihniyeti hayatımızı güzelleştiriyor.

Emin olun sınırsız düşünmek çok basit. Kendimize bilinç altı çalışması uygulayacağız.

Çevremizden sınırsız düşünce alamıyorsak, yaratmak bize düşüyor.
Yazılı çalışmak.

Araştırma sonucu hedeflerini yazan ve diğer insanlara anlatan kişilerin başarı ihtimalleri %78 artıyor. Biz ne yapıyoruz, hedeflerimizi bilinçaltımıza kazıyoruz.

Yapmak istediklerimizi şimdiki zaman haliyle 100 kez yazıyoruz. Listeniz çok uzun olabilir, ben 25*4 şeklinde yazıyorum. Böylece zihnime durumları kavramak için de zaman tanıyorum. Araştırmalar sonucunu bilinçaltımız aslında hayatımızında ki eylemlerimizin %99’da bilinç kadar etkin rol oynuyor. Yazmak hem bilinç hem de bilinçaltımız için en ideal kalıcı bir yöntem. Düşünsel ve görsel olarak kazıdıktan sonra verimli bir şekilde çalışmaya başlamak kalıyor…
Yorum


EmojilerEmojiler