27 Ocak 2019 Pazar

Türk İnsanının Olumsuz Bakış Açısı

Türk İnsanının Olumsuz Bakış Açısı

Türk İnsanının Olumsuz Bakış Açısı


Türk insanımız gerçekten gereksiz şekilde olumsuz düşünüyor. Hep bir çakallık peşindeyiz. Güvensizlik her yerde. Kimse kimseye güvenmek istemiyor, devletimize güvenmemeye başladık. Bu durum iç açıcı gelmiyor. Genel olarak insanları değiştirmek çok güç. Biz kendimizi kurtaralım.

Olumlu bakış açısı nedir?


Hayata güler yüzlü olmak ve yaşanılan sıkıntıların geçici olduğunu kendimize hatırlatmak. Faydayı paha biçilemez başarılara ulaşmış mentorlarımdan size aktarıyorum..

Eğer olumlu bakış açımızı geliştirmek istiyorsak, bunu müteşekkir olarak başlıyoruz. Şükür etmek; Tanrı, Allah her ne görüyorsanız bunu yapmalısınız. Müteşekkir olmaya başlamam son zamanlarda beni daha mutlu ediyor. Ardından biyolojik enerjimizi iyi tutmak için sağlıklı beslenmeye özen gösterebiliriz. Biyolojik stresimizi azaltmalıyız. Biyolojik stres; sürekli aynı şeyleri tüketmek, ağır yemekler yemek ve gün boyu yaptığımız aktivitelerin benzer olması sonucu ortaya çıkar. Yanımızda negatif bakış açılı insanları bulundurmamaya da özen gösterebiliriz.

Zihnimizde yer edinmiş olan “Dervişin fikri neyse zikri de odur.” atasözünün anlamaya başlayarak önemini daha da anladığımızı düşünüyorum..
Yorum

3 Yorum

Olumsuz bakış açımız ve kusur aramalarımız neredeyse kanımıza işlemiş.

Malesef bahsettiğiniz konu da çok haklsınız.

Eskiden böyle değilmiş Türk milleti ama sonradan batılılaştıkça oldu herhalde. Kendi kültürümüzü koruyamadık. Ahlak ve değerlerimizi de.


EmojilerEmojiler