20 Ocak 2019 Pazar

ZF, dijital hizmetler geliştirmek için Microsoft ile ortaklığını genişletiyor

ZF

ZF, dijital hizmetler geliştirmek için Microsoft ile ortaklığını genişletiyor


ZF, otomotiv pazarındaki en kapsamlı dijital bulut platformlarından birini oluşturmak için Microsoft ile ortaklığını genişletti. Stratejik işbirliği, ZF’yi otonom sürüş, araç hareket kontrolü, entegre güvenlik ve elektromobilite alanlarında dijital hizmetler sunacak bir konuma getiriyor. Ürünler filo yönetimi çözümlerinden öngörücü bakım uygulamalarına ve ZF Bulutu tabanlı süreç otomasyonuna kadar uzanmaktadır. Sadece bir yıl önce, ZF Microsoft Azure’a dayanan kendi IoT platformunu duyurdu.

İster binek otomobil sektöründe olsun, ister ticari taşıtlarda olsun, ZF firması Vision Zero’ya doğru yolda. Otonom araçlar, yenilikçi güvenlik sistemleri ve akıllı mobilite çözümleri, sıfır kaza ve sıfır emisyon ile karayolu trafiğinin geleceğine katkıda bulunur. Buna tüm değer zincirinin dijitalleştirilmesi eşlik edecek. Bu uygulamalar için teknolojik omurga, Microsoft Azure’a dayanan ZF Cloud’dur. Microsoft ile daha yakın işbirliği, ZF’ye daha fazla müşteri odaklı ve kişiye özel çözümler geliştirilmesine izin veriyor.

ZF Friedrichshafen AG’nin baş dijital sorumlusu olan Mamatha Chamarthi, “Microsoft ile stratejik ortaklık, geleceğin akıllı ve ağ bağlantılı mobilite çözümlerinde daha yoğun çalışmamızı sağlayacak. Bu bizi bir yandan yeni dijital hizmetler geliştirme, diğer yandan da spesifik müşteri ihtiyaçlarına mükemmel şekilde adapte etme konumuna getiriyor.” dedi.

Microsoft’ta Otomotiv Endüstrisi Genel Müdürü Sanjay Ravi şunları ekliyor: “ZF ile işbirliğimizi genişletmek için heyecanlıyız. Microsoft Azure’in bulutu, AI ve IoT özellikleri, ZF’nin dünya çapındaki müşterilerinin ve ortaklarının benzersiz ihtiyaçlarına cevap vermek için daha hızlı bir zamanda küresel ölçekte yüksek güvenlikli mobilite hizmetleri sunmasını sağlıyor. ”

CES fuarında, ZF genişletilmiş platform için ilk başvuru seçeneklerini sunacak. Bu seçenekler çeşitli ortaklar ile geliştirilmiştir ve çeşitli kullanım alanlarını kapsayacaktır:

KAPSAMLI FİLO YÖNETİMİ


Otobüs sektörünün önde gelen üretici gruplarından biri olan VDL, ZF IoT platformunu sadece filo yönetimi çözümü için müşterilerine satmıyor, aynı zamanda kendi filosu için de kullanıyor. Platform, VDL’ye elektrikli ve dizel araçlarının verimliliğine eksiksiz bir genel bakış sağlar. 2018 yılının sonuna gelindiğinde, 300’den fazla VDL elektrikli otobüs çözümle donatılmıştı. VDL, Microsoft Azure servislerinin bant genişliğini, Edge cihazından bulut tabanlı platforma kadar kullanıyor.


Yorum


EmojilerEmojiler